OPIFEX-SKA - Producent opakowań drewnianych premium

95. Pomysły na świąteczny zestaw upominkowy

Kompozycje alkoholi, produktów delikatesowych i słodyczy to klasyczne kosze upominkowe, pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne, pudełka ozdobne wręczane z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Efektownie zapakowane świąteczne kosze pełne wina, miodów, herbat, czekolady i innych specjałów sprawią radość wszystkim obdarowanym wyrażając naszą serdeczność i szacunek..

Oryginalną alternatywą dla tradycyjnych koszy wiklinowych i opakowań z papieru są skrzynki drewniane. Proponujemy skrzynki drewniane w kilku podstawowych wersjach:

skrzynki z wiekiem (kufry):

skrzynki z zasuwką (piórniki):

skrzynki z wiekiem szczebelkowym:

a także opakowania drewniane o różnych kształtach wykonane ręcznie z łuby:

Skrzynki drewniane mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze i kolorze. Największą popularnością cieszą się skrzynki z wiekiem na 2 butelki wina. Łatwo w nich łatwo ułożyć popularny firmowy zestaw upominkowy składający się z butelki wina i słodyczy.

Dla wypełnienia wolnych przestrzeni w skrzynce proponujemy tzw. sianko, czyli tradycyjną wełnę drzewną lub kolorowe wiórka z papieru. Wełna drzewna nadaje opakowaniu naturalny charakter i świetnie sprawdza się , gdy w skrzynce zapakowane są tylko butelki. Jej wadą jest to, że się kruszy i powstaje przy tym drewniany pył. Idealnym rozwiązaniem są wiórka papierowe, które pozwalają upakować starannie i elegancko nawet bardzo delikatne przedmioty. Do tego występują w kilku kolorach co daje więcej możliwości dla komponujących zestawy upominkowe.

Skrzynki drewniane pozwalają łatwo personalizować upominki firmowe. Na wieku i ściankach skrzynki drewnianej można wykonać znakowanie wieloma metodami. Logotypy i dedykacje nanosimy za pomocą grawerowania laserowego, sitodruku lub hotstampingu.

94. Drewniane nosidła na butelki

Nosidło wykonane ręcznie z litego drewna sosnowego. Nosidło może być zarówno elementem wystroju wnętrza, jak i praktycznym dodatkiem podczas spotkań ze znajomymi. Ułatwiają transport butelek, zapewniając bezpieczeństwo podczas przenoszenia lub przewożenia samochodem. Duże powierzchnie boczne dają szerokie możliwości personalizacji.

Drewniane nosidło na butelkiDrewniane nosidło na butelki
Drewniane nosidło na butelkiDrewniane nosidło na butelkiDrewniane nosidło na butelki

87. Pudełka drewniane
pudełka na prezenty


Skrzynka drewniana lakierowana czarną matową emalią, pudełko na prezenty, pudełko dekoracyjne, pudełko ozdobne. Na wieku tabliczka z laminatu grawerskiego. Wnętrze wypełnione tkaniną w kolorze grafitowym. Wycięcia na pióro i długopis.
Zamknięcie na magnesy neodymowe.
Drewniane etui na medal kwadratowy. Skrzynka bejcowana na kolor mahoń, lakierowana, znakowana metodą hotstampingu.

86. Pudełka drewniane na herbaty

Drewniane skrzynki i prezentery nieodłącznie związane są z herbatą. Jest wiele sprawdzonych wzorów i modeli skrzynek na herbaty w saszetkach. Najczęściej są to skrzynki z wiekiem (kufer) o różnej wielkości w zależności od tego ile rodzajów herbaty mają pomieścić. Te najbogatsze wykonuje się z egzotycznych gatunków drewna i wykleja wewnątrz flokiem. Wieko zdobi zazwyczaj logotyp producenta herbaty lub motyw związany z kulturą picia herbaty. Drewniana skrzynka z kolekcją herbat to wspaniałe pudełko na prezent, pomysł na upominek lub gadżet reklamowy.

82. Skrzynki drewniane szczebelkowe (ażurowe)

Four Roses, słynna whisky typu Burbon destylowana w Kentucky (USA) od 1888 roku. Dzięki łagodnemu owocowemu smakowi jest często lubiana przez kobiety. One też zaprojektowały dla niej oryginalne skrzynki drewniane z wiekiem wykonanym z cienkich listewek. Bejcowane drewno przetarte miękką gąbką ścierną dało efekt postarzonego drewna. Na przedniej ściance drewnianej skrzynki wygrawerowane zostały cztery róże stanowiące logo legendarnej Four Roses Destillery.Pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne, pudełka ozdobne.

81. Pudełka czarne „Premium”

Pudełko drewniane, lakierowane czarną matową emalią. Nadruk – złota błyszcząca folia – wykonany metodą hot-stamping. Doskonałe jako opakowanie ozdobne i dekoracyjne na prezent.

Czarne pudełko drewniane eksluzywne

80. Skrzynki drewniane Euro 2012

Skrzynki drewniane „Cztery miasta- cztery stadiony” z nadrukami najbardziej charakterystycznych miejsc Poznania, Gdańska, Warszawy i Wrocławia. Opakowania z drewna na upominki, pamiątki i piłkarskie gadżety, pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne, pudełka ozdobne.

Drewniane pudełka z wygrawerowanymi sylwetkami piłkarza z wiekiem lub zasuwką. Skrzynki bejcowane, lakierowane, z surowego drewna to tylko kilka przykładów możliwości jakie dają skrzynki z drewna.

Lakierowana drewniana kaseta na portfel z wygrawerowaną sylwetką piłkarza.
Oryginalny, męski prezent dla fana futbolu.

78. Wózek Johnson’s Baby

Drewno i sklejka daje możliwość realizacji ciekawych projektów wspomagających sprzedaż. Miniatura dziecinnego wózka przeznaczona do prezentacji oliwek i innych kosmetyków dla niemowląt to jeden z wielu takich oryginalnych projektów.

77. Drewniane regały sklepowe

Drewniane regały tworzą specyficzny klimat. Kojarzone są z nimi liczne produkty spożywcze , szczególnie pieczywo. Można je łatwo wykonać w wersji do samodzielnego montażu. Dzięki temu mogą mieścić się nawet w bagażniku samochodu osobowego, którym podróżują przedstawiciele handlowi.

76. Pudełka drewniane na praliny i czekoladki

Drewniane skrzynki wykonane z drewna olchowego. Poza eleganckim wyglądem drewniane bombonierki wspaniale zabezpieczają delikatne praliny i trufle przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed zimnem lub upałem. Drewniane skrzynki z wiekiem, skrzynki z zasuwką, skrzynki trójkątne (triangle), a także kuferki drewniane z szufladkami. Barwione i lakierowane z zewnątrz. Możliwość personalizacji na obu stronach wieka lub na zasuwce.
Idealne opakowania na firmowe upominki, pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne czy też pudełka ozdobne.

75. Pudełka na płytę CD/DVD

Pudełka na płytę CD/DVD Pudełka na płytę CD/DVD

Opakowania drewniane z zasuwką, pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne dopasowane wielkością do płyt CD. Dno skrzynek wyklejone tkaniną flokowaną. Na zasuwce logotyp wykonany metodą grawerowania laserowego. Skrzynki wykonane z surowego drewna sosnowego i sklejki brzozowej.

72. Skrzynki drewniane – przykłady

Pudełko drewniane z nadrukiem Pudełko drewniane z nadrukiem
Pudełko drewniane z nadrukiem Pudełko drewniane znakowane grawerem
Pudełko drewniane znakowane grawerem Pudełko drewniane z nadrukiem

Skrzynki drewniane, pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne, pudełka ozdobne na różne okazje. Skrzynki z wiekiem (kufry) i skrzynki z zasuwką. Skrzynki z nadrukiem i skrzynki znakowane grawerowaniem laserowym. Skrzynki na upominki, skrzynki na próbki towaru, skrzynki na gadżety.

71. Skrzynki drewniane szczebelkowe (ażurowe)


Skrzynki drewniane, których wieko jest wykonane z listewek. Skrzynki wyróżniające się prostotą i urodą. Wyjątkowe drewniane opakowanie na zestawy upominkowe, pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne, pudełka ozdobne. Najczęściej wykonywane z surowego drewna sosnowego. Wieko na zawiasach lub w formie nakładki. Skrzynki mogą być bejcowane i lakierowane na wybrany kolor. Personalizacja wszystkim metodami – sitodruk, grawerowanie laserowe, nadruk, hotstamping.

69. Pudełka drewniane na praliny i czekoladki- część 1
pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne, pudełka ozdobne

Drewniane skrzynki wykonane z afrykańskiego drewna okoume. Łososiowy kolor, drobne, ledwo widoczne usłojenie i brak zapachu to cechy decydujące o jego zastosowaniu na drewniane bombonierki. Drewniane szkatułki poza efektownym wyglądem wspaniale zabezpieczają delikatne praliny przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed zimnem i upałem. Ważne, gdy upominek ma być wysłany spedycją. Skrzynki z wiekiem, skrzynki z zasuwką, skrzynki trójkątne (triangle), pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne, pudełka ozdobne. Możliwość personalizacji na wieku lub zasuwce

68. Pudełka czarne „Premium”

Czarna matowa emalia nadaje skrzynkom szczególnego charakteru. Efekt elegancji potęguje użycie tkaniny flokowanej do wyklejenia wieka i korpusu skrzynek. Funkcję zamka spełniają dyskretnie magnesy neodymowe. Znakowanie (personalizacja) wykonane na laminacie grawerskim w kolorze srebrnym, który imituje polerowaną blachę. Laminaty są dostępne w wielu innych kolorach..
.

67. Pudełko na fotografie (pudełko na prezent)

Drewniane pudełko na fotografie ślubne Drewniane pudełko na fotografie ślubne

Klasyczna elegancka skrzynka drewniana z wiekiem bejcowana i lakierowana. Idealna na pamiątkowe fotografie ślubne. Na wieku obowiązkowo data ślubu, imiona szczęśliwych nowożeńców, splecione złote obrączki, serduszka, para gołębi… drewniana skrzynka, pudełko na prezenty, pudełko dekoracyjne, pudełko ozdobne, strażnik pamięci będzie otwierana ze wzruszeniem wiele, wiele razy przez wiele, wiele lat !

64. Drewniana skrzynka na cygara – część 3

Skrzynki drewniane na cygara mogą być wykonane w różny sposób. Wystarczy prosty zabieg polegający na zaokrągleniu krawędzi skrzynki by zmienić ich wyraz.

Pudełko z krawędziami fazowanymi pod kątem 45 stopni

Pudełko z krawędziami fazowanymi pod kątem 45 stopni

Pudełko z krawędziami zaokrąglonymi

Pudełko z krawędziami zaokrąglonymi

Pudełko z krawędziami ostrymi

Pudełko z krawędziami ostrymi

61b. Wielkanoc tuż tuż…

Skrzynki drewniane, pudełka ozdobne na upominki związane ze Świętami Wielkanocnymi, znakowane grawerem laserowym:

Wooden box with engravingWooden box with engraving

Skrzynka na wino w kolorze białym, znakowana grawerem laserowym:

White box with engraving

 

60. Kasety na monety, czyli jak uporządkować swoją kolekcję numizmatów…

Kasety numizmatyczne Kaseta na monety
Kaseta na monety z pianką Kaseta z wkladką flokowaną
Kaseta z gąbką - kwadraty

Wartościowe kolekcje monet wymagają pieczołowitego zabezpieczenia i należytej oprawy.

Drewniane szkatuły na monety i drewniane kasety do monet zapewniają jedno i drugie. Z pewnością dodają splendoru każdej kolekcji. Jednak ich najważniejszym zadaniem jest ochrona cennego zbioru. Monety, zazwyczaj przechowywane w przeźroczystych kapslach, umieszcza się w paletach wykonanych najczęściej z termoformowanej flokowanej folii, której powierzchnia przypomina miękki welur.
W naszej ofercie znajdują się także palety do monet wykonane metodą frezowania z pianki w kolorze grafitowym. Palety umieszcza się w drewnianych kasetach produkowanych z drewna liściastego lub drewna egzotycznego. Wymagana jest duża staranność w doborze materiału do tego rodzaju produkcji. Skrzynki na monetystarannie szlifowane, bejcowane i wielokrotnie lakierowane. Zamknięciem kasety mogą być metalowe zamki lub magnesy neodymowe. Na wieku kasety na monety wykonuje się znakowanie metodą grawerowania, sitodruku lub hotstampingu. W wewnętrznej części wieka można umieścić informację opisującą kolekcję. Istnieje możliwość wykonania kaset na monety i wypełniających je palet na monety w dowolnym kolorze i w nietypowym rozmiarze. Produkowane są także skrzynki na monety w gradingu, szkatułki na sztabki złota, skrzynki na roczniki monet, opakowania drewniane na dukaty lokalne, ale również mniej luksusowe kasety na domowe nieprofesjonalne zbiory numizmatyczne. Na zamówienia wykonujemy drewniane ekspozytory na monety w formie witryn lub kaset.

59. Skrzynki/pudełka drewniane z nadrukami

Idealne odwzorowanie kolorów, wysoka rozdzielczość, trwałość nadruków – to główne cechy wyróżniające drukarki typu flatbed. Dzięki nim skrzynki drewniane, kasety drewniane, pudełka na prezenty i inne opakowania z drewna zyskały nowe możliwości. Szczególnie efektownie prezentują się skrzynki z wiekiem (kufry) na wino wykorzystywane najczęściej jako skrzynki na zestawy upominkowe.

Pudełko drewniane z nadrukiem Pudełko drewniane z nadrukiem
Pudełko drewniane z nadrukiem Pudełko drewniane z nadrukiem
Pudełko drewniane z nadrukiem Pudełko drewniane z nadrukiem
Pudełko drewniane z nadrukiem Pudełko drewniane z nadrukiem
Pudełko drewniane z nadrukiemPudełeczko drewniane z nadrukiem

57. Drewniane etui na medal
pudełko na prezent, pudełko dekoracyjne, pudełko ozdobne

Pudełko na medal

Opracowane pudełko umożliwia jego postawienie w sposób ekspozycyjny.

Pudełko na medal

Dwa podcięcia na bokach otworu na medal umożliwiają łatwe wyjęcie medalu.

Pudełko na medal

Klasyczne drewniane etui – skrzynka z wiekiem, kuferek – na medal. Wykonywane z różnych gatunków drewna w kolorze naturalnym lub bejcowane na dowolny kolor. Skrzynki na medal zazwyczaj są lakierowane lakierem matowym. Ten stopień połysku określa się często jako jedwabisty lub satynowy. Skrzynki na medal mogą być zamykane zamkiem metalowym lub za pomocą magnesów neodymowych. Wnętrze skrzynek na medal wypełniają wykonane na różne sposoby wkładki dostosowane do wielkości medali. Najczęściej są to wkładki wykonane z twardej termoformowanej folii pokrytej flokiem, który imituje welur. Możliwe jest wykonanie wkładek w dowolnym kolorze i o dowolnym kształcie zagłębienia. Na wieku skrzynki można wykonać znakowanie dowolną metodą – grawerowanie laserowe, sitodruk lub hotstamping. Wieko etui można też zadrukować metodą flatbed.

49. Noworoczne skrzynki na wino
pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne, pudełka ozdobne

Skrzynka na wino Skrzynka na wino
zasuwka i grawerunek

Skrzynki drewniane z zasuwką, tzw. piórniki są bardzo popularne szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Butelka dobrego wina w skrzynce drewnianej z zasuwką to bardzo ceniony upominek. Zasuwka wykonana ze sklejki brzozowej lub olchowej świetnie się nadaje do grawerowania życzeń, dedykacji i logotypów. Skrzynki wypełnia się wełną drzewną.
Uchwyty mogą być wykonane z białego sznurka bawełnianego lub szarego sznura sizalowego nazywanego powrozikiem.

Wymiary zewnętrzne:
35,5 x 11 x 10,5 cm

Wymiary wewnętrzne:
33,5 x 9 x 8,5 cm

47. Skrzynka na wino z zasuwką

Skrzynki na wino zasuwane ze sznurkiem (lub bez). Mogą też służyć jako pudełka na prezenty, pudełka dekoracyjne, pudełka ozdobne.

Wymiary zewnętrzne:
35,5 x 11 x 10,5 cm

Wymiary wewnętrzne:
33,5 x 9 x 8,5 cm

Wszystkie boki wykonywane są z drewna sosnowego. Zasuwka ze sklejki, która idealnie nadaje się do grawerowania laserem.

Skrzynki na wino z zasuwką Skrzynki na wino z zasuwką

Skrzynki na wino z zasuwką Skrzynki na wino z zasuwką
Skrzynki na wino z zasuwką Skrzynki na wino z zasuwką
Skrzynki na wino z zasuwką Skrzynki na wino z zasuwką - motyw świąteczny
Skrzynki na wino z zasuwką Skrzynki na wino z zasuwką

 

43. Drewniana skrzynka na szczotki
pudełko na prezent

Skrzynka na szczotki Skrzynka na szczotki

Skrzynka z wiekiem (kufer) lakierowana lakierem bezbarwnym. Wieko skrzyni wyklejone wewnątrz tkaniną z juty z inicjałami „wypalonymi” laserem. W skrzyni zestaw szczotek do włosów i ubrań wykonanych ręcznie ze szczeciny dzika i włosa końskiego. Także pędzel do golenia z włosia borsuka. Na wieku powtórzone inicjały – grawerowanie laserowe.

41. Opakowanie na długopisy.

Eleganckie opakowanie na jeden lub dwa długopisy.

Unieruchomienie długopisu/pióra można rozwiązać na wiele sposobów. W pierwszym przypadku jest to tasiemka, pod którą wkładamy opakowywany przedmiot, w drugim jest to pianka oklejona flockiem, w której wycięto otwory dopasowane do przedmiotu, wraz z odpowiednimi podcięciami ułatwiającymi jego wyjęcie.

Pudełka na długopis Pudełka na długopis

38. Pudełko na próbki metali

Pudełko na próbki Pudełko na próbki

Wykonane na zamówienie pudełko z drewna sosnowego, przeznaczone na próbki/wzorce metali.

  • wypełnienie: gąbka wycinana laserowo
  • znakowanie: wypalanie laserem
  • wykończenie: lakier bezbarwny

36. Wielkanoc

Jajo

Dwa kurczaki w koszu siedzą
i rzeżuchę sobie jedzą,
królik w szopie zioło pali,
kaczki dwie majaczą w dali,
ksiądz za stołem już się buja…
WESOŁEGO ALLELUJA!

20. Dębowe etui na medal

Etui na medal Etui na medal - czerwony flok

Eleganckie etui na medal wykonane z drewna dębowego. Posiada zamknięcie składające sie z dwóch magnesów neodymowych. Dno pudełka wyłożone zostało flokiem – czerwonym i czarnym.

Wymiary (mm): 90 x 90 x 25

Wymiar otworu: 65 mm

Wykończenie: bejca, lakier

7. Pudełko na apaszki

Pudełko na apaszkiPudełko na apaszki

Skrzynka drewniana lakierowana czarną, matową emalią. Pudełko nie posiada zawiasów – korpus i wieko skrzynki łączą dwie pary magnesów neodymowych. Znakowanie: grawer laserowy, wykonany przed lakierowaniem, co pozwoliło uzyskać interesujący efekt.

Wymiary (mm): 220 x 170 x 55
Grubość ścianki: 10 mm

4. Stojak na sztućce / długopisy.

Koszyk z surowych sosnowych listewek w kuchni do przechowywania sztućców, w biurze może być użyty jako pojemnik na długopisy i ołówki.

Wymiary: 15 x 12 x 7 cm

3. Drewniany prezenter na herbaty.

Idealny na wyposażenie stołu szwedzkiego lub aneksu kuchennego w hotelowym pokoju. Bejcowana sklejka liściasta różnej grubości. Toper znakowany grawerowaniem laserowym.
Atrakcyjny gadżet reklamowy.

Prezenter na herbaty (4 rodzaje)

Wymiary (cm):
– wysokość całkowita: 100
– pudełko: 180 x 100 x 40
– grubość ścianki: 6
– przegródki wykonane ze sklejki 4 mm.